Larunbata, 2019.eko Maiatzak 11
Joan den jardunaldian hasi zen txapelketa, eskuko lehiarekin, eta asteburu honetan gainontzeko espezialitateak gehituko zaizkio; 19 herrik eman du izena aurten eskuz, 8 ariko dira larruzko paleta eta pala motzeko lehian, 4 zesta-puntaz eta 16 gomazko paletaz
Joan den asteburuan (2019-05-05) abiatu zen 2019ko Gipuzkoako Herriarteko Txapelketa, eskuko lehiarekin. Eta jardunaldi honetan gainontzeko espezialitateak gehituko zaizkio: hau da, larruzko paleta eta pala motzeko, zesta-puntako eta gomazko paletako lehiei ekingo diete pilotariek.
Hala, eskuz final-hamaseirenen itzuliko jaialdiak jokatuko dituzte, larruzko paleta eta pala motzeko lehia final-laurdenen joanekoekin hasiko da, zesta-puntaz ligaxkako 1. jardunaldia izango dute jokoan, eta gomazko paletako lehian final-zortzirenen joanekoak izango dira ikusgai.
Hauxe da, hain zuzen ere, asteburu honetarako kartelera:
MAIATZAK 10, OSTIRALA
- 18:30, Hondarribia-Jostaldi: HONDARRIBIA 1/2 DONOSTIA (zesta-punta)
Kadete: Goikoetxea-Kanpandegi 30-23 Ruiz Zeberio-Egiguren
Jubenil: Pop-Basterra 13-30 Alberro-Hernandez
Senior: Agueda-Goikoetxea 15-30 Unai-Asier Alberro
- 19:15, Oiatzun-Madalensoro: OIARTZUN 2/0 ORDIZIA (larruzko paleta eta pala motza)
Paleta Larruz: Juanes-Mujila 35-34 Aranburu-Berastegi.
Pala Motza: Aizpurua-Argote 40-18 Lizarraga-Letamendia
- 19:30, Aretxabaleta-Udalekoa: ARETXABALETA 0/ 3ZESTOA (eskua)
Cadete: Igartua-Lasiz 10-22 Sasiain-Alonso
Juvenil: Lasa-Zuloaga 4-22 Salegi-Odriozola
Senior: Errasti-Lopez de Eguiluz 10-22 Olaizola-Salegi
- 19:40, Errenteria-Agustina Otaola: ERRENTERIA 0 /3 ANDOAIN (gomazko paleta)
Banaka: Matxain 10-20 Loidi
Binaka: Izkierdo-Bengoetxea 16-20 Alkorta-Beloki
7aren barruan:Aizkorreta 12-20 Etxeberria
- 19:45, Bergara-Munizipala: BERGARA 2/1 ADUNA (eskua)
Kadete: Etxaniz-Bolunburu 7-22 Aburuza-Olasagasti
Jubenil: Aimar-Etxaniz 22-12 Mujika-Irazu
Senior: Otermin-Rezusta 22-21 Zabala-Arruti
- 20:00, Aia-Udalekoa: AIA 1/2 HERNANI (gomazko paleta)
Banaka: Lizaso 10-20 Lujanbio
Binaka: Aldalur-Polo 12-20 Arandia-Zubimendi
7aren barruan: Aizpuru 20-19 Arregi
- 20:00, Elgoibar-Ikastola: ELGOIBAR 1/2 TOLOSA (gomazko paleta)
Individual: Lizarralde 8-20 Arregi
Parejas: Conde-Arrizabalaga 20-13 Iraola-Karim
7aren barruan:Gurrutxaga 15-20 Agirre
- 20:15, Andoain-Arrate: ANDOAIN / AMASA-VILLABONA (eskua)
- 20:45, Anoeta-Alkartasuna: ANOETA 3/0 AZPEITIA (gomazko paleta)
Banaka: Tolosa 20-17 Lopetegi
Binaka: Otegi-Luluaga 20-15 Alkorta-Martija
7aren barruan: Luisa 20-19 Egiguren
- 21:00, Mutriku-Miruaitz: MUTRIKU / AZKOITIA (gomazko paleta)
MAIATZAK 11, LARUNBATA
- 09:30, Aginaga-Udalekoa: USURBIL 2/1 SORALUZE (gomazko paleta)
Banaka: Esnaola 20-6 Santa Maria
Binaka: Urdanpilleta-Errasti 20-5 Galalstegi-Etxeberria
7aren barruan: Zumeta 12-20 Atxotegi
- 11:00, Lazkao-Joxe Miel Barandiaran: LAZKAO 1 /1 DEBA (larruzko paleta eta pala motza)
Paleta larruz: Ibarguren-Andonegi 35-22 Etxeberria-Aristi
Pala Motza: Lopez-Beitia 24-40 Mikel-Ibarguren
- 11:00, Zumaia-Aitzuri: ZUMAIA 1/2 IRUN (gomazko paleta)
Banaka: Osa 2-20 Daguerre
Binaka: Ruiz-Salegi 20-13 Alustiza-Etxebeste
7aren barruan: Aizpurua 6-20 Bereau
- 16:30, Zumaia-Aitzuri: ZUMAIA 1/2 MUTRIKU (zesta-punta)
Kadete: Cabanillas-Agirre 25-30 Urreisti-Basterretxea
Jubenil: Muñoz-Etxabe 13-30 Arrillaga-Mendizabal
Senior: Agirre-Agirre 30-16 Andonegi-Manzisidor
- 17:30, Donostia-Altza: DONOSTIA 0/2 OLABERRIA (larruzko paleta eta pala motza)
Paleta Larruz: Bruna-Amiano 31-35 Berasategi-Garrido
Pala Motza: Elorza-Navarro 32-40 Arrieta-Olaran
- 18:00, Astigarraga: ASTIGARRAGA 1/2 DONOSTIA (gomazko paleta)
Banaka: Gelbentzu 16-20 Arostegi
Binaka: Txoperena-Zubiarrain 19-20 Elejalde-Gastesi
7aren barruan: Salaberria 20-8 Oskar
- 19:00, Andoain-Arrate: ANDOAIN 2/0 ERRENTERIA (larruzko paleta eta pala motza)
Paleta larruz: Altuna-Lete 35-22 Martinez-Pichel
Pala motza: Reakalde-Iradi 40-35 Eskisabel-Pichel
domusa teknik isb
bosonit unibasket
villarreal c.f. s.a.d.
at de madrid c. s.a.d.
movistar estudiantes
idk euskotren
guuk gipuzkoa basket
melilla baloncesto club
c.d. bidasoa-irun
helvetia anaitasuna
eibar s.a.d.
eldense c.d.