Igandea, 2021.eko Apirilak 18
Esprinteko Promesa Gazteen Espainiako Li Txapelketa gaur amaitu da Banyolesen (Girona), 867 haur eta kadeteren parte-hartzearekin.
Bertan Gipuzkoako ordezkaritza handi batek hartu du parte, eta nabarmentzekoa da Iker Castaño (Santiagotarrak) infantilaren zilarrezko domina C-1eko proban.
Gipuzkoarren emaitzak:
Neskak
Infantil B 3.000m K-1
17. Irene Muiño (Santiagotarrak) 16:30.62
25. Ana Marturena (Itxas-Gain Zumaia) 16:59.87
29. Nora Arano (Santiagotarrak) 17:41.79
38. Maddi Uzkudun (Itxas-Gain Zumaia) 18:12.11
Infantil A 3.000m K-1
7. Eneritz Aizpiolea (Santiagotarrak) 14:41.63
27. Jone Palenzuela (Santiagotarrak) 16:30.72
45. Irati Herce (Pasaia Kayak) 17:30.15
46. Noa Revuelta (Pasaia Kayak) 17:31.27
51. Haizea Montero (Donostia Kayak) 17:37.84
63. Kattali Altuna (Pasaia Kayak) 18:09.41
Kadete B 5.000m K-1
4. Malen Juaristi (Santiagotarrak) 24:40.34
14. Maite Gorrotxategi (Santiagotarrak) 25:43.36
15. Puala Severiano (Santiagotarrak) 25:55.68
19. Maialen Vitoria (Pasaia Kayak) 26:26.43
38. Lorea Cabezon (Santiagotarrak) 27:56.75
Kadete A 5.000m K-1
13. Naroa Larrarte (Santiagotarrak) 27:13.54
17. Ane Amostegi (Santiagotarrak) 27:22.87
24. Haizea Aranburu (Santiagotarrak) 28:05.61
Mutilak
Infantil B 3.000m K-1
12. Gaizka Lopez (Pasaia Kayak) 15:03.95
21. Lukas Cabezon (Santiagotarrak) 15:30.11
Infantil B 3.000m C-1
8. Jakobe De la Serna (Santiagotarrak) 19:06.93
Infantil A 3.000m C-1
2.Iker Castaño (Santiagotarrak) 16:00.41
Infantil A 3.000m K-1
25. Xabier Elortegi (Santiagotarrak) 14:51.54
40. Andoni Dieguez (Santiagotarrak) 15:19.50
58. Asier Aizpurua (Itxas-Gain Zumaia) 15:59.84
80.Iñaki Conejero (Pasaia Kayak) 16:36.47
85. Shanti Florentino (Donostia Kayak) 16:46.90
95. Xabat Bergara (Itxas-Gain Zumaia) 17:00.66
96. Manex Beristain (Itxas-Gain Zumaia) 17:02.91
110. Beñat Gonzalez (Itxas-Gain Zumaia) 18:19.08
111. Josu Lazkano (Itxas-Gain Zumaia) 18:34.21
117. Andde de Anta (Itxas-Gain Zumaia) 19:08.76
Kadete B 5.000m K-1
22. Jon Cecilia (Santiagotarrak) 23:15.16
36. Markel Juaristi (Santiagotarrak) 23:52.34
37. Adrian Calama (Santiagotarrak) 24:03.65
38. Alejandro Arana (Santiagotarrak) 24:03.93
42. Nahuel Sanchez (Santiagotarrak) 24:19.99
47. Aimar Miranda (Santiagotarrak) 24:46.87
77. Iñigo Irastorza (Santiagotarrak) 26:31.30
Kadete A 5.000m K-1
6. Ian Anatol Echavarria (Santiagotarrak) 23:06.45
14. Aimar Modenes (Santiagotarrak) 23:40.17
22. Aimar Platero (Santiagotarrak) 24:22.68
domusa teknik isb
bosonit unibasket
villarreal c.f. s.a.d.
at de madrid c. s.a.d.
guuk gipuzkoa basket
melilla baloncesto club
movistar estudiantes
idk euskotren
c.d. bidasoa-irun
helvetia anaitasuna
eibar s.a.d.
eldense c.d.