Asteartea, 2019.eko Uztailak 30
Uztailak 27tik 30era, Bartzelonan, jokatzen ari den Infantil mailako Estatuko igeriketa txapelketan, gipuzkoar anitz parte hartzen ari dira:
NESKAK
100 Libre
14 urte
IMAZ EGEA, Nora (Buruntzaldea) 42ª sailkatua 1:03.19
GALDOS VICANDI, Miren (Eibar Igerixan) 58ª sailkatua 1:04.16
15 urte
ILZARBE DAZA, June (Fortuna) 6. sailkatua 59.50
SAROBE ETXEBERRIA, Aintzane (Buruntzaldea) 21. sailkatua 1:01.20
200 Tximeleta
15 urte
HERNANDEZ IBARZABAL, Ane 11. sailkatua 2:28.09
50 libre
14 urte
GALDOS VICANDI, Miren (Eibar Igerixan) 48. sailkatua 29.58
MADINA GARATE, Ane (Aloña Mendi) 50. sailkatua 29.67
15 urte
ILZARBE DAZA, June (Fortuna) 9. sailkatua 27.81
AROZENA UGARTE, Leire (Oarsoaldea) 19. sailkatua 28.44
SAROBE ETXEBERRIA, Aintzane (Buruntzaldea) 23. sailkatua 28.49
CEMBORAIN RUIZ DEL OLMO, Lucia (Oarsoaldea) ez parte hartu
100 Bular
14 urte
VILLOSLADA MUGICA, Udane (Fortuna) 35. sailkatua 1:22.58
15 urte
ETXEBERRIA ARANO, Uxue (Izarraitz) 18. sailkatua 1:17.93
100 Bizkar
14 urte
ETXEBERRIA ARANBURU, Elene (Fortuna) 15. sailkatua 1:09.48
GALDOS VICANDI, Miren (Eibar Igerixan) 34. sailkatua 1:12.70
MADINA GARATE, Ane (Aloña Mendi) 38. sailkatua 1:13.62
15 urte
SAROBE ETXEBERRIA, Aintzane (Buruntzaldea) 28. sailkatua 1:11.22
400 Libre
14 urte
IMAZ EGEA, Nora 52. sailkatua 4:58.36
15 urte
ILZARBE DAZA, June (Fortuna) 11. sailkatua 4:37.39
15 urte
ETXEBERRIA ARANO, Uxue (Izarraitz) 10. sailkatua 2:46.90
200 Bizkar
14 urte
ETXEBERRIA ARANBURU Elene (Fortuna) 17ª sailkatua 2:32.87
LIZARZABURU URANGA, Maier (Izarraitz) 25ª sailkatua 2:34.76
GALDOS VICANDI, Miren (Eibar Igerixan) 36ª sailkatua 2:37.80
200 Libre
14 urte
IMAZ EGEA, Nora (Buruntzaldea) 35. sailkatua 2:17.98
15 urte
MARITXALAR ARANCON, Leire (Tolosaldea) 24. sailkatua 2:14.49
SAROBE ETXEBERRIA, Aintzane (Buruntzaldea) 25. sailkatua 2:14.85
CEMBORAIN RUIZ DEL OLMO, Lucia (Oarsoaldea) ez du parte hartu.
100 Tximeleta
14 urte
PEREZ PEREZ, Elene (Oarsoaldea) 31. sailkatua 1:10.44
HERNANDEZ IBARZABAL, Ane (Fortuna) 17. sailkatua 1:06.97
CEMBORAIN RUIZ DEL OLMO, Lucia (Oarsoaldea) ez du parte hartu.
200 Estilo
15 urte
ILZARBE DAZA, June (Fortuna) 6. sailkatua 2:27.87
HERNANDEZ IBARZABAL, Ane (Fortuna) 17. sailkatua 2:30.57
ETXEBERRIA ARANO, Uxue (Izarraitz) 27. sailkatua 2:33.25
800 Libre
14 urte
IMAZ EGEA, Nora (Buruntzaldea) 32. sailkatua 10:09.44
15 urte
BURUTARAN ABRISKETA, Teresa (Fortuna) 16. sailkatua 9:46.18
4x200 Libre
Fortuna: June Ilzarbe, Ane Hernandez, Udane Villoslada, Teresa Burutaran, 10. sailkatuak 9:02.69
Fortuna: June Ilzarbe, Ane Hernandez, Elene Etxeberria, Teresa Burutaran, 6. sailkatuak 4:06.12
Oarsoaldea: Gemma Lazaro, Elene Perez, Leire Arozena, June Cia 19. sailkatuak 4:14.77
Fortuna: Elene Etxeberria, Udane Villoslada, Ane Hernandez, June Ilzarbe. 6. sailkatuak 4:33.96
Oarsoaldea: Leire Arozena, Elene Perez, Gemna Lazaro, June Cia 26. sailkatuak 4:52.08
MUTILAK
50 Libre
15 urte
DURAN VILLAR, Gorka (Tolosaldea) 60. sailkatua 26.86
ORTEGA ECHEVERRI, Jorge (Oarsoaldea) 76. sailkatua 27.50
16 urte
PIEDRAFITA RIOSECO, Hugo (Bidasoa XXI) 46. sailkatua 26.49
100 Bizkar
DURAN VILLAR, Gorka (Tolosaldea) 32. sailkatua 1:05.48
GOÑI SAIZAR, Enaitz (Fortuna) 42. sailkatua 1:06.20
ORTEGA ECHEVERRI Jorge (Oarsoaldea) 46. sailkatua 1:06.36
16 urte
TXURRUKA AIZPURU, Joanes (Zubi Aurre) 14. sailkatua 1:02.59
ALDEKOA IZURA, Kepa (Aloña Mendi) 26. sailkatua 1:04.33
200 Tximeleta
15 urte
SOTO GARCIA, Iker (Bidasoa XXI) 26. sailkatua 2:21.32
1.500
15 urte
GOÑI SAIZAR, Enaitz (Fortuna) 21. sailkatua 17:48.12
16 urte
FERNANDEZ GOÑI, Oier (Bidasoa XXI) BRONTZEA 16:34.49
100 Libre
DURAN VILLAR, Gorka (Tolosaldea) 52. sailkatua 57.77
16 urte
PIEDRAFITA RIOSECO, Hugo (Bidasoa XXI) 48. sailkatua 57.33
400 Estilo
16 urte
FERNANDEZ GOÑI, Oier (Bidasoa XXI) 24. sailkatua 4:54.17
100 Bular
16 urte
PIEDRAFITA RIOSECO, Hugo (Bidasoa XXI) 21. sailkatua 1:10.70
200 Libre
15 urte
SOTO GARCIA, Iker (Bidasoa XXI) 61. sailkatua 2:07.52
16 urte
FERNANDEZ GOÑI, Oier (Bidasoa XXI) 19. sailkatua 2:01.12
200 Bular
16 urte
PIEDRAFITA RIOSECO, Hugo (Bidasoa XXI) 27. sailkatuak 2:36.26
200 Bizkar
GOÑI SAIZAR, Enaitz (Fortuna) 28. sailkatua 2:21.39
DURAN VILLAR, Gorka (Tolosaldea) 35. sailkatua 2:22.27
ORTEGA ECHEVERRI, Jorge (Oarsoaldea) 49. sailkatua 2:25.98
MATE DUHAU, Endika (Ordizia) 51. sailkatua 2:27.11
16 urte
TXURRUKA AIZPURU, Joanes (Zubi Aurre) 19. sailkatua 2:16.58
FERNANDEZ GOÑI Oier (Bidasoa XXI) 22. sailkatua 2:17.07
ALDEKOA IZURA, Kepa (Aloña Mendi) 32. sailkatua 2:20.62
400 Libre
16 urte
FERNANDEZ GOÑI, Oier (Bidasoa XXI)
100 Tximeleta
15 urte
SOTO GARCIA, Iker (Bidasoa XXI) 14. sailkatua 1:01.39
4x100 Libre
Zubi Aurre: Eritz Etxaniz, Enaitz Osa, Urko Artola, Joanes Txurruka 14. sailkatuak 3:45.18
4x100 Estilo
Bidasoa XXI: Unai Lopez, Hugo Piedrafita, Iker Soto, Oier Fernandez 32. sailkatuak 4:16.51
SAILKAPEN OFIZIALAK: HEMEN>
domusa teknik isb
bosonit unibasket
villarreal c.f. s.a.d.
at de madrid c. s.a.d.
movistar estudiantes
idk euskotren
guuk gipuzkoa basket
melilla baloncesto club
c.d. bidasoa-irun
helvetia anaitasuna
eibar s.a.d.
eldense c.d.