Igandea, 2021.eko Otsailak 14
Euskadiko selekzioak infantil eta junior mailetako txapelketa automikoan parte hartu du Oviedon.
Gizonezkoen Junior mailan garaipena Madrilentzat izan da, Euskadi 12. postuan sailkatu da, eta emakumezkoetan Valentzia izan da lehena, Euskadi seigarrena izanik. Maila osoan Valentzia izan da nagusi eta Euskadi zazpigarrena.
Infantil mailan Katalunia izan da garaile, Euskadi laugarren gizonezkoetan, seigarren emakumezkoetan eta sailkapen orokorrean.
Gipuzkoarren emaitzak:
EMAKUMEZKOA
Junior
Ane Hernandez (Bidasoa XXI)
200 tximeleta 5. Sailkatua 2:24.51
June Ilzarbe (Bidasoa XXI)
50 libre 8. Sailkatua 28.03
100 libre 3.Sailkatua 59.27
400 estilo deskalifikatua
200 estilo 7. Sailkatua 2:29.83
Leire Arozena (Bidasoa XXI)
100 Bizkar 7. Sailkatua 1:07.32
Infantilak
Ainhoa Bacchi (Bidasoa XXI)
800m 13. Sailkatua 10:36.35
Elene Sudupe (izarraitz)
50 libre 12. Sailkatua 29.40
Nahia Garrido (Tolosaldea)
100 Bizkar 2. Sailkatua 1:05.81
200 Bizkar 5. Sailkatua 2:25.08
Naia Sarasola (Tolosaldea)
100 libre 2. Sailkatua 1:00.25
200 tximeleta 5. Sailkatua 2:30.89
200 estilo 7. Sailkatua 2:30.86
400 estilo 7. Sailkatua 5:25.00
Erreleboa
4x100 Estilo (Nahia Garrido, Nahia Sarasola, Uxue Garate, Uxue Navarro) 1. Sailkatuak 4:28.49
GIZONEZKOA
Junior
Iker Soto (Bidasoa XXI)
200 libre 11. Sailkatua 2:00.73
100 tximeleta 5. Sailkatua 58.07 bere marka hobetu du.
200 tximeleta 7. Sailkatua 2:14.69
Oier Fernandez (Bidasoa XXI)
400 libre 10. Sailkatua 4:15.56
1.500 libre 6. Sailkatua 16:37.73
400 estilo 7. Sailkatua 4:46.99
200 estilo Deskalifikatua
Joanes Txurruka (Zubi-Aurre)
100 bizkar deskalifikatua
Kepa Aldekoa (Aloña Mendi)
200 Bizkar 9. Sailkatua 2:13.93
Infantilak
Jon Goñez (Fortuna)
100 bular 5. Sailkatua 1:09.40
200 bular 4. Sailkatua 2:31.56
400 estilo 5. Sailkatua 4:50.70
Aritz Gonzalez (Bidasoa XXI)
100 libre 11. Sailkatua 55.56
50 libre 10. Sailkatua 25.82
Asier Iguiñiz (Bidasoa XXI)
200 estilo 5. Sailkatua 2:17.13
400 libre 8. Sailkatua 4:20.64
1.500 libre 6. Sailkatua 17:15.32
Iker Calvo (Eibar)
200 libre 10. Sailkatua 2:00.84
Erreleboak
4x200 Libre (Aritz Gonzalez, Asier Iguiñiz,Jon Goñez,Iker Calvo) 4. Sailkatuak 8:13.19
4x100 Libre (Aritz Gonzalez, Asier Iguiñiz,Jon Goñez,Iker Calvo) 5. Sailkatuak 3:43.37
SAILKAPEN OFIZIALAK
bacalaos santymar hondarribia bidasoa 18
egia kopidin 30
bacalaos santymar hondarribia bidasoa
egia kopidin
levante las planas f.c.
barcelona f.c.
cartagena c.f.
real oviedo s.a.d.
sevilla f.c. s.a.d.
real c.d.mallorca s.a.d.
grupo inmapa filipenses 76
ulacia grupo zke 67