Astelehena, 2022.eko Uztailak 25
Sabadellen ospatu den udako igeriketa absolutuko eta juniorreko Espainiako Txapelketan, Amaya Cendoyak urrezko domina irabazi du 50m tximeleta estiloko proban eta Ainhoa Martinek zilarrezko domina irabazi du 400 estiloko proban.
Junior kategorian, Bidasoa XXI gizonezkoen estiloko 4x100 erreleboak zilarrezko domina irabazi du, eta kategoria berean, 100 bizkarreko proban, Asier Iguiņizek brontzezkoa.
Hauek izan dira Gipuzkoako ordezkaritzaren emaitzak:
EMAKUMEZKOA
50 LIBRE
15. Amaia Cendoya Barandiaran (CDN Bidasoa XXI) 26.96
18. June Ilzarbe Daza (CDN Bidasoa XXI) 27.46
17azp
9. Ane Madina Garate (Aloņa Mendi KE) 28.05
16azp
Garazi Etxeberria Berasategi (Buruntzaldea IKT)
Naia Sarasola Gaztaņaga (Tolosaldea IKT)
100 LIBRE
12.Amaia Cendoya Barandiaran (CDN Bidasoa XXI) 58.27
35. June Ilzarbe Daza (CDN Bidasoa XXI) 58.89
37.Maialen Saez Urbieta (CDN Bidasoa XXI) 58.95
16azp
7. Naia Sarasola Gaztaņaga (Tolosaldea IKT) 59.05
14. Garazi Etxeberria Berasategi (Buruntzaldea IKT) 1:00.87
200 LIBRE
37. Maialen Saez Urbieta (CDN Bidasoa XXI) 2:09.36
400 LIBRE
16azp
9. Naia Sarasola Gaztaņaga (Tolosaldea IKT) 4:40.26
50 BIZKAR
13. Leire Martin Fernandez (CDN Bidasoa XXI) 30.06
17azp
31.Ane Madina Garate (Aloņa Mendi) 31.07
100 BIZKAR
28. Maider Redin Pagaldai (CN Easo) 1:05.76
29. Leire Martin Fernandez (CDN Bidasoa XXI) 1:05.85
61. Ane Hernandez Ibarzabal (CDN Bidasoa XXI) 1:08.33
17azp
8. Ane Madina Garate (Aloņa Mendi) 1:07.05
12. Maier Lizarburu Uranga (CN Izarraitz ) 1:07.72
14. Miren Galdos Vicandi (Eibar Igerixan) 1:08.15
16azp
5. Naia Sarasola Gaztaņaga (Tolosaldea IKT) 1:06.62
200 BIZKAR
14. Leire Martin Fernandez (CDN Bidasoa XXI) 2:20.62
17azp
5. Maier Lizarburu Uranga (CN Izarraitz ) 2:24.24
13. Ane Madina Garate (Aloņa Mendi) 2:31.67
16azp
20. June Fuenteseca Iraurgi (CDN Bidasoa XXI) 2:30.15
50 TXIMELETA
ORO Amaia Cendoya Barandiaran (CDN Bidasoa XXI) 27.16
10. Maider Redin Pagalday (CN Easo) 27.77
19. June Ilzarbe Daza (CDN Bidasoa XXI) 28.34
50. Ane Hernandez Ibarzabal (CDN Bidasoa XXI) 29.56
100 TXIMELETA
5. Maider Redin Pagaldai (CN Easo) 1:01.31
11. Amaia Cendoya Barandiaran (CDN Bidasoa XXI) 1:01.87
24.June Ilzarbe Daza (CDN Bidasoa XXI) 1:03.57
27. Lide Marquet Ferran (AT.SS) 1:03.77
61. Ane Hernandez Ibarzabal (CDN Bidasoa XXI) 1:06.16
72. Ainhoa Bacchi Cortajarena (CDN Bidasoa XXI) 1:07.11
16azp
10.Naia Sarasola Gaztaņaga (Tolosaldea IKT) 1:05.89
200 TXIMELETA
22. Lide Marquet Ferran (AT.SS) 2:20.92
54. Ane Hernandez Ibarzabal (CDN Bidasoa XXI) 2:28.55
50 BULAR
11. Ainhoa Martin Fernandez (CDN Bidasoa XXI) 33.17
100 BULAR
11. Ainhoa Martin Fernandez (CDN Bidasoa XXI) 1:11.58
33. Uxue Etxeberria Arano (CN Izarraitz) 1:14.80
200 BULAR
7. Ainhoa Martin Fernandez (CDN Bidasoa XXI) 2:34.94
33. Uxue Etxeberria Arano (CN Izarraitz) 1:14.80
200 ESTILO
6. Ainhoa Martin Fernandez (CDN Bidasoa XXI) 2:17.87
7. Leire Martin Fernandez (CDN Bidasoa XXI) 2:20.05
50. Ane Hernandez Ibarzabal (CDN Bidasoa XXI) 2:29.01
400 ESTILO
PLATA Ainhoa Martin Fernandez (CDN Bidasoa XXI) 4:50.25
6. Leire Martin Fernandez (CDN Bidasoa XXI) 4:57.73
ERRELEBO
4X100 estiloabs
5.CDN Bidasoa XXI ( Leire Martin Fernandez, Ainhoa Martin Fernandez, Amaya Cendoya Brandiaran, Maialen Rohrbach) 4:13.93
GIZONEZKOA
50 LIBRE
11. Iker Soto Garcia (CDN Bidasoa XXI) 24.46
46.Gaizka Rodriguez Ordoņez (Zarautz Balea) 26.02
17azp
28. Joanes Ruiz Asurmendi (Tolosaldea Usabal IKT) 25.19
40. Markel Garmendia Otaegi (Tolosaldea Usabal IKT) 25.45
100 LIBRE
69. Eneko Garmendia Otaegi (Tolosaldea Usabal IKT) 53.25
18azp
12. Iker Soto Garcia (CDN Bidasoa XXI) 53.41
17azp
12. Unai Zubeldia Oteiza (Tolosaldea IKT) 53.58
20. Joanes Ruiz Asurmendi (Tolosaldea Usabal IKT) 54.19
51. Aritz Gonzalez Garavis (CDN Bidasoa XXI) 55.30
200 LIBRE
18azp
6. Enaitz Goņi Saizar (Tolosaldea Usabal IKT) 1:55.61
20. Joanes Ruiz Asurmendi (Tolosaldea Usabal IKT) 1:59.66
17azp
15. Unai Zubeldia Oteiza (Tolosaldea IKT) 1:58.96
400 LIBRE
18azp
10. Enaitz Goņi Saizar (Tolosaldea Usabal IKT) 4:10.88
1500 LIBRE
18azp
4. Enaitz Goņi Saizar (Tolosaldea Usabal IKT) 16:34.66
50 TXIMELETA
18azp
4. Iker Soto Garcia (CDN Bidasoa XXI) 56.34
17azp
8. Markel Garmendia Otaegi (Tolosaldea Usabal IkT) 58.68
23. Aritz Gonzalez Garavis (CDN Bidasoa XXI) 59.78
100 TXIMELETA
54. Eneko Garmendia Otaegi (Tolosaldea Usabal IKT) 57.42
18azp
4. Iker Soto Garcia (CDN Bidasoa XXI) 55.90
17azp
5. Markel Garmendia Otaegi (Tolosaldea Usabal IKT) 57.56
23.Aritz Gonzalez Garavis (CDN Bidasoa XXI) 59.78
200 TXIMELETA
17azp
18. Markel Garmendia Otaegi (Tolosaldea Usabal IKT) 2:15.94
100 BULAR
17azp
5. Jon Goņez Ortuņez (CDN Bidasoa XXI) 1:05.84
20. Igor Arrigain Hernandez (Tolosaldea Usabal IKT) 1:09.17
22. Joanes Ruiz Asurmendi (Tolosaldea Usabal IKT) 1:09.52
200 BULAR
18azp
12. Igor Arrigain Hernandez (Tolosaldea Usabal IKT) 2:31.11
17azp
4. Jon Goņez Ortuņez (CDN Bidasoa XXI) 2:22.78
24. Joanes Ruiz Asurmendi (Tolosaldea Usabal IKT) 2:36.81
50 BIZKAR
Ion Mujika Bikuņa (CDN Bidasoa XXI)
Eneko Garmendia Otaegi (Tolosaldea Usabal IKT)
Imanol Ezeiza Agirre (Tolosaldea Usabal IKT)
17azp
Unai Zubeldia Oteiza (Tolosaldea IKT)
100 BIZKAR
23. Ion Mujika Bikuņa (CDN Bidasoa XXI) 57.92
36. Eneko Garmendia Otaegi (Tolosaldea Usabal IKT) 59.20
17azp
BRONCE Asier Iguiņiz Porres (CDN Bidasoa XXI) 58.78
31. Unai Zubeldia Oteiza (Tolosaldea IKT) 1:02.80
200 BIZKAR
17azp
6. Asier Iguiņiz Porres (CDN Bidasoa XXI) 2:12.43
200 ESTILO
18azp
13. Igor Arrigain Hernandez (Tolosaldea Usabal IKT) 2:12.07
17azp
7. Asier Iguiņiz Porres (CDN Bidasoa XXI) 2:10.20
400 ESTILO
18azp
9.Igor Arrigain Hernandez (Tolosaldea Usabal IKT) 4:46.40
17azp
Jon Goņez Ortuņez (CDN Bidasoa XXI) DES
ERRELEBO
4x100 LIBRE Jun
6. Tolosaldea Usabal IKT (Enaitz Goņi Saizar, Joanes Ruiz Asurmendi, Unai Zubeldia Oteiza, Markel Garmendia Otaegi) 3:34.69
8. CDN Bidasoa XXI (Iker Soto Garcia, Jon Goņez Ortuņez, Aritz Gonzalez Garavis, Asier Iguiņiz Porres) 3:36.32
4x200 LIBRE jun
Tolosaldea Usabal IKT Descalificado.
4x100 estilo jun
PLATA CDN Bidasoa XXI (Asier Iguiņiz Porres, Jon Goņez Ortuņez, Iker Soto Garcia, Aritz Gonzalez Garavis) 3:54.83
7. Tolosaldea Usabal IKT (Enaitz Goņi Saizar, Markel Garmendia Otaegi, Igor Arrigain ernandez, Unai Zubeldia Oteiza) 4:00.51
4X100 estiloabs
16. Tolosaldea Usabal IKT (Imanol Ezeiza Agirre, Joanes Ruiz Asurmendi, Eneko Garmendia Otaegi, Kepa Oiartzun Gonzalez) 4:00.07
domusa teknik isb
bosonit unibasket
movistar estudiantes
idk euskotren
guuk gipuzkoa basket
melilla baloncesto club
villarreal c.f. s.a.d.
at de madrid c. s.a.d.
eibar s.a.d.
eldense c.d.
c.d. bidasoa-irun
helvetia anaitasuna