Igandea, 2022.eko Uztailak 31
Logroñon ospatu den Udako Haur Mailako Espainiako Txapelketan gipuzkoar ordezkariek Urrezko bi domina, Zilarrezko lau eta brontzezko hiru irabazi dituzte. Gainera, Euskadiko bi errekor hautsi dira.
EMAKUMEZKOA
50 LIBRE
13 azp
19. Paula Calvo Villalobos (Eibar Igerixan) 29.36
14 azp
10. Nora Arozena Illarramendi (CN Zubi-Aurre) 28.61
13. Olaia Gaitan Aceiton (CN Zubi-Aurre) 28.72
15 azp
22. Irene Sagarna Holgado (Tolosaldea Usabal IKT) 28.47
100 LIBRE
13 azp
Reka Koksis Cabezas (CDN Bidasoa XXI) Desk
14 azp
20. Olaia Gaitan Aceiton (CN Zubi-Aurre) 1:02.86
15 azp
21. Irene Sagarna Holgado (Tolosaldea Usabal IKT) 1:01.83
200 LIBRE
15 azp
4.Juncal Cuñado Irigoien (CDN Bidasoa XXI) 2:09.15
21.Irene Sagarna Holgado (Tolosaldea Usabal IKT) 2:15.12
400 LIBRE
14 azp
32. Mirari Goenaga Lasa (CN Izarraitz) 4:50.16
15 azp
BRONCE Juncal Cuñado Irigoien (CDN Bidasoa XXI) 4:29.43
800 LIBRE
13 azp
Malen Zubeldia Oteiza (Tolosaldea Usabal IKT)
200 ESTILO
13 azp
10. Malen Zubeldia Oteiza (Tolosaldea Usabal IKT) 2:39.34
15. Paula Calvo Villalobos (Eibar Igerixan) 2:38.39
27. Reka Koksis Cabezas (CDN Bidasoa XXI) 2:40.74
14 azp
34. Lara Camarero Fernandez (CDN Bidasoa XXI) 2:38.53
15 azp
22. Libe Galzakorta Dominguez (CDN Bidasoa XXI) 2:33.00
25. Lide Larrea Etxebeste (CDN Bidasoa XXI) 2:34.24
400 ESTILO
13 azp
21. Malen Zubeldia Oteiza (Tolosaldea Usabal IKT) 5:45.66
15 azp
8. Juncal Cuñado Irigoien (CDN Bidasoa XXI) 5.22.90
200 TXIMELETA
14 azp
9. Mirari Goenaga Lasa (CN Izarraitz) 2:36.20
100 BULAR
15 azp
8. Lide Larrea Etxebeste (CDN Bidasoa XXI) 1:16.48
9. Nora Mateos Arrieta (CN Zubi Aurre) 1:18.49
17. Maite Iguiñiz Porres (CDN Bidasoa XXI) 1:19.15
200 BULAR
15 azp
6. Lide Larrea Etxebeste (CDN Bidasoa XXI) 2:45.03
12. Maite Iguiñiz Porres (CDN Bidasoa XXI) 2:49.60
100 BIZKAR
13 azp
BRONTZEA Paula Calvo Villalobos (Eibar Igerixan) 1:06.63 Euskadiko errekorra
25. Reka Koksis Cabezas (CDN Bidasoa XXI) 1:14.48
26. Enara Urizar Loyarte (Tolosaldea Usabal IKT) 1:14.52
15 azp
21. Libe Galzakorta Dominguez (CDN Bidasoa XXI) 1:10.08
200 BIZKAR
13 azp
5. Paula Calvo Villalobos (Eibar Igerixan) 2:31.88
7. Enara Urizar Loyarte (Tolosaldea Usabal IKT) 2:34.57
22. Reka Koksis Cabezas (CDN Bidasoa XXI) 2:39.22
14 azp
24. Olaia Gaitan Aceiton (CN Zubi-Aurre) 2:36.24
15 azp
19. Libe Galzakorta Dominguez (CDN Bidasoa XXI) 2:30.25
29. Anne Sagarmendi Urbieta (CN Izarraitz) 2:35.97
ERRELEBO
4x100 LIBRE
13. CDN Bidasoa XXI (Libe Galzakorta Dominguez, Irati Martin Sancho, Lide Larrea Etxebeste, Juncal Cuñado Irigoien) 4:08.91
4X200 LBRE
7.CDN Bidasoa XXI (Juncal Cuñado Irigoien, Libe Galzakorta Dominguez, Irati Martin Sancho, Lide Larrea Etxebeste) 9:00.89
4x100 ESTILO
12.CDN Bidasoa XXI (Libe Galzakorta Dominguez, Lide Larrea Etxebeste, Iara Camarero Fernandez, (Juncal Cuñado Irigoien) 4:40.85
59. Zubi Aurre (Jare Goenaga Eizagirre, Nora Alkorta Arenas, Nora Mateos Arrieta, Enara Txurruka Aizpuru) 5:00.63
GIZONEZKOA
50 LIBRE
15 azp
ZILARRA Hodei Escamendi Amunarriz (CDN Bidasoa XXI) 24.67
21. Uhaitz Aranbarri Amenabar /(Tolosaldea Usabal IKT) 25.99
100 LIBRE
15 azp
URREA Hodei Escamendi Amunarriz (CDN Bidasoa XXI) 53.94 Euskadiko Errekorra
16. Ibai Isasa Galarza (CDN Bidasoa XXI) 56.08
23. Mattin Zubeldia Oteiza (Tolosaldea Usabal IKT) 56.44
24. Uhaitz Aranbarri Amenabar /(Tolosaldea Usabal IKT) 56.56
200 LIBRE
15 azp
6. Hodei Escamendi Amunarriz (CDN Bidasoa XXI) 1:59.57
19. Uhaitz Aranbarri Amenabar (Tolosaldea Usabal IKT) 2:03.49
16 azp
16. Iñigo Gil Allaflor (Fortuna KE) 2:01.06
400 LIBRE
15 azp
32. Uhaitz Aranbarri Amenabar (Tolosaldea Usabal IKT) 4:28.30
100 BIZKAR
15 azp
ZILARRA Mattin Zubeldia Oteiza (Tolosaldea Usabal IKT) 1:00.00
4. Ibai Isasa Galarza (CDN Bidasoa XXI) 1:01.02
16 azp
ZILARRA Kirilis Aleksejenok Boreckis (CDN Bidasoa XXI) 59.80
200 BIZKAR
15 azp
URREA Mattin Zubeldia Oteiza (Tolosaldea Usabal IKT) 2:07.87
22. Ibai Isasa Galarza (CDN Bidasoa XXI) 2:21.67
16 azp
ZILARRA Kirilis Aleksejenok Boreckis (CDN Bidasoa XXI) 2:09.53
30. Aner Etxaniz Zabaleta (AT.SS) 2:20.79
100 TXIMELETA
15 azp
40. Markel Zaldua Usandizaga (Tolosaldea Usabal IKT) 1:04.86
16 azp
BRONTZEA Iñigo Gil Allaflor (Fortuna KE) 57.98
200 TXIMELETA
16 azp
7.Iñigo Gil Allaflor (Fortuna KE) 2:12.78
200 ESTILO
15 azp
15. Ibai Isasa Galarza (CDN Bidasoa XXI) 2:20.39
17. Hodei Escarmendi Amunarriz (CDN Bidasoa XXI) 2:20.51
41. Uhaitz Aranbarri Amenabar (Tolosaldea Usabal IKT) 2:24.79
16 azp
6.Kirilis Aleksejenok Boreckis (CDN Bidasoa XXI) 2:13.48
4x100 LIBRE
4. CDN Bidasoa XXI (Hodei Escarmendi Amunarriz, Kirilis Aleksejenok Boreckis, Enaitz Manso Galarza, Ibai Isasa Galarza
4x200 LIBRE
7. CDN Bidasoa XXI (Ibai Isasa Galarza, Enaitz Manso Galarza, Kirilis Aleksejenok Boreckis, Hodei Escarmendi Amunarriz) 8:10.41
4x100 ESTILO
5.CDN Bidasoa XXI (Ibai Isasa Galarza, Kirilis Aleksejenok Boreckis, Enaitz Manso Galarza, Hodei Escamendi Amunarriz) 4:06.65
19. Tolosaldea Usabal IKT (Mattin Zubeldia Oteiza, Markel Zaldua Usandizaga, Ekhi Saizar Diaz, Uhaitz Aranbarri Amenabar) 4:13.84
domusa teknik isb
bosonit unibasket
c.d. bidasoa-irun 42
helvetia anaitasuna 33
guuk gipuzkoa basket
melilla baloncesto club
movistar estudiantes
idk euskotren
villarreal c.f. s.a.d.
at de madrid c. s.a.d.
eibar s.a.d.
eldense c.d.