Igandea, 2020.eko Urriak 11
Sevillan jokatu den txapelketan, Gipuzkoarrek 13 domina irabazi dituzte:
BETI ONYARBI
Jubenil Mutilak
2x Aaron Benitez, Ekaitz Mora 12. Sailkatuak
ORIO A.E.
Kadete Mutilak
8+ Aimar Arruti, Ugaitz Astigarraga, Erik Azkue, Oier Ikatzeta, Ohian Manterola, Aratz Salsamendi, Imanol Sarasua, Eneko Tamayo, Hodei Aizarnazabal (l) 5. Sailkatuak
Kadete Neskak
1x Nagore Iturralde 4. Sailkatua
8+ Karmele Arrillaga, Nahikari Estevez, Idoia Fernandez, Ainhoa Garcia, Malen Garmendia, Nagore Iturralde, Joana Lertxundi, Mireia Ochoa, Ohian Manterola. 6. Sailkatuak
Jubenil Mutilak
2x Ekhi Gozategi, Joseba Rodriguez 7. Sailkatuak
1x Ibai Lizarralde 6. Sailkatua
Jubenil Neskak
2x Uxue Korta, Arene Lacoste 4. Sailkatuak
4x Maddi Alkain, Rosa Atorrasagasti, Arhare Azkue, Jennifer Rodriguez ZILARRA
DONOSTI ARRAUN LAGUNAK
Kadete Neskak
8+ Eider Alvarez, Lorea Barrante, Zuriñe Barrante, Anne Bravo, Irati Elejalde, June Lopez, Itsaso Sasiain, Paula Sequeiros, Sarabe Corbillon. 4. Sailkatuak
Jubenil Mutilak
8+ Ion Aginaga, Oinatz Amado, Beñat Aranburu, Markel Corbillon, Aimar Lizarribar, Peru Ikatzategi, Unax Lopez, Aitor Serra, Sarabe Corbillon (l) 4. Sailkatuak
HONDARRIBIA A.E.
Kadete Mutilak
4- Iker Alvarez, Julen Balerdi, Unai Jerico, Osert Larretxea BRONTZEA
2x Iker Lekuona, Beñat Martinez 13. Sailkatuak
8+ Iker Alvarez, Ohian Ardanuy, Julen Balerdi, Inazio Etxebeste, Unai Jerico, Osertz Larretxea, Pedro Sanchez, Heren Suarez, Aimar Amunarriz (l) 6. Sailkatuak
Kadete Neskak
2x Erroxe Amunarriz, Ane Emazabal. 8. Sailkatuak
1x Lorea Oronoz. 7. Sailkatua
Jubenil Mutilak
4- Mattin Colas, Xabier Herrador, Aimar Kanpandegi, Xabier Olaskoaga ZILARRA
2x Iñigo Estevas, Martin Muñoz 10. Sailkatuak
8+ Mattin Colas, Alex Fernandez, Xabier Herrador, Iker Huarte, Aimar Kanpandegi, Eneko Larruskain, Xabier Olaskoaga, Xabier Salaberria, Amaia Olazabal (l) BRONTZEA
SANTIAGOTARRAK
Kadete Mutilak
2- Ander Ibargoyen, Pablo Martinez BRONTZEA
4x Xabier Etxebeste, Julen Marandino, Ibai Ochoa, Jon Ander Penas. 10. Sailkatuak
Kadete Neskak
1x Julene Bengoetxea 10. Sailkatua
4x Ane Calvo, Aroa Illarramendi, Irati Laguardia, Maitane Zapirain. ZILARRA
Jubenil Mutilak
2x Beñat Jimenez, Oier Zazpe 6. Sailkatuak
Jubenil Neskak
2- Helene Sagarzazu, Naroa Zubimendi URREA
UR-KIROLAK
Kadete Mutilak
4- Ohian Anabitarte, Hegoi Goñi, Adur Mitxelena, Aitor Murgiondo 5. Sailkatuak
2x Markos Medina, Beñat Santos. ZILARRA
2- Iker Arizpeleta, Hodei Elola 5. Sailkatuak
Kadete Neskak
1x Naroa Arbizu 11. Sailkatua
4+ Nahikari Artano, June Balda, Libe Goñi, Ane Xiao Unzueta, Intza Elizasu URREA
4x Nahikari Artano, June Balda, Libe Goñi, Ane Xiao Unzueta URREA
Jubenil Mutilak
2x Hegoi Agirre, Mikel Arenas 13. Sailkatuak
2- Eneko Lete, Jon Ortiz de Guinea 5. Sailkatuak
1x Ander Balda URREA
4+ Peru Jauregi, Unai Loyarte, Ekaitz Otegi, Egoitz Velez, Intza Elizasu (l) BRONTZEA
4x Ander Balda, Peru Jauregi, Unai Loyarte, Egoitz Velez BRONTZEA
Jubenil Neska
2x Nahia Rouget, Ohiane Salinas 10. Sailkatuak
1x Natalia Vega 10. Sailkatua
SAILKAPEN GUZTIAK
domusa teknik isb
bosonit unibasket
c.d. bidasoa-irun
helvetia anaitasuna
guuk gipuzkoa basket
melilla baloncesto club
movistar estudiantes
idk euskotren
villarreal c.f. s.a.d.
at de madrid c. s.a.d.
eibar s.a.d.
eldense c.d.