Igandea, 2020.eko Irailak 27
Tafallan jokatu den Estatuko pista txapelketan gipuzkorrek lan bikaian egin dute, guztira 17 domina irabazi diztuzte:
EMAKUMEZKOAK
23AZP-ELITE
EUKENE LARRARTE
Kanporaketa URREA
Jazarpen ZILARRA elite mailan eta URREA bere mailan
Puntuaketa: BRONTZEA
Scrath: 13. Sailkatua bere mailan 8. sailkatua
NAIA AMONDARAIN
Jazarpen: 4. Sailkatua
Scrath: 9. Sailkatua bere mailan 4. Sailkatua
Kanporaketa: 7. Sailkatua bere mailan 4.
Kanporaketa 7. Sailkatu da.
JUNIOR
GARAZI ESTEVEZ
Scrath BRONTZEA
500m B.E: ZILARRA
Keirin: ZILARRA
Jazarpen: 5. Sailkatua
Kanporaketa: 7. Sailkatua
Puntuaketan: 5. Sailkatua
KATTALIN IRIONDO
Scrath: 11. Sailkatua
Puntuaketa: 8. Sailkatua
NAIA MANGAS
Scratch 7. Sailkatua
Kanporaketa: 12. Sailkatua
Keirin: 13. Sailkatua
Taldekako Abiadura proban ZILARRA (Garazi Estevez, Kattalin Iriondo, Irantzu Solaguren)
KADETE
ANE MAZON
Kanporaketa: 6. Sailkatua
Jazarpen: 5. Sailkatua
500 CRI: 6. Sailkatua
NAROA OLANO
Scratch: 13. Sailkatua
Kanporaketa: 14. Sailkatua
Taldekako jazarpen proban BRONTZEA ( Naroa Olano, Amaia Astarloa, Izaro Oliveira, Uriarte)
MASCULINA
23AZP-ELITE
XABIER MIKEL AZPARREN
Puntuaketa: 5. sailkatua
Jazarpen: 7. sailkatua
Scrath: 10. Sailkatua bere mailan 6.
Kanporaketa 9. Sailkatua bere mailan 6.
EKAIN JIMENEZ
1KM: URREA
Abiadura: ZILARRA bere mailan URREA
Keirin 4. Sailkatua
ARITZ URRA
Scrath: 16. Sailkatua bere mailan 9.
Kanporaketa: 10. Sailkatua bere mailan 7.
TELMO SEMPERENA
Kanporaketa: 4. Sailkatua bere mailan URREA
Scrath: 13. Sailkatua bere mailan 7.
Taldekako jazarpen proban BRONTZEA Xabier Mikel Azparren, Iñaki Diaz, Iñaki Lekuona eta Aritz Urra
JUNIOR
ENEKOITZ AZPARREN
Kanporaketa: 4. Sailkatua
Puntuaketa: 5. Sailkatua
KIMETZ ETXABE
Kanporaketa: 7. Sailkatua
Jazarpen: 10. sailkatua
HAIMAR ETXEBERRIA
Scrath: 8. sailkatua
ASIER POZO
Km CRI 4. Sailkatua
Kilometro: 5. Sailkatua
Puntuaketa: 10. Sailkatua
Taldekako Jazarpen proban ZILARRA (Enekoitz Azparren, Kimetz Etxabe, Asier Pozo, Haimar Etxeberria,Jaime Romero)
Taldekako Abiadura proban ZILARRA (Haimar Etxeberria, Ibon Diaz, Jaime Romero)
KADETE
ENEKO AROCENA
Scratch: 6. Sailkatua
Kanporaketa: 5. sailkatua
GORKA FERNANDEZ
Abiadura: 9. Sailkatua
500mt: 8. Sailkatua
BEÑAT GARAIAR
Jazarpen: URREA
Puntuaketa: 5. Sailkatua
URKO VIDAL
Abiadura: 7. Sailkatua
500mt: 7. Sailkatua
Taldekako Abiadura proban URREA (Eneko Arocena, Beñat Garaiar eta Urko Vidal)
Taldekako Jazarpen proban BRONTZEA (Eneko Arocena, Beñat Garaiar, Urko Vidal, Aimar Gorriñobeakoa)
SAILKAPEN GUZTIAK
domusa teknik isb
bosonit unibasket
villarreal c.f. s.a.d.
at de madrid c. s.a.d.
guuk gipuzkoa basket
melilla baloncesto club
movistar estudiantes
idk euskotren
c.d. bidasoa-irun
helvetia anaitasuna
eibar s.a.d.
eldense c.d.