Igandea, 2019.eko Abuztuak 18
Asteburuan. Pontebedran, Estatuko Marathoi txapelketa jokatu da. Parte hartu duten gipuzkoarrak hauek dira:
EMAKUMEZKOA
Kadete
K-1 Larunbata 16:38
23 partaide
EIDER IRAZU GARMENDIA (Pasaia Kayak 2005 K.E.) 6. sailkatua 1:02:55.33
AINHOA ELORTEGI SAN JOSE (Santiagotarrak) 14. sailkatua 1:05:05.99
MADDALEN ARSUAGA MARTIARENA (Santiagotarrak) 16. sailkatua 1:07:38.54
K-2 Larunbata 16:34
17 ontzi
EIDER AMUNDARAIN AGIRRE, UXUE ARSUAGA MARTIARENA (Santiagotarrak) URREA 56:30.55
ERIKA HERNANDEZ CACERES, UXUE LOPEZ BARROS (Pasaia Kayak 2005 K.E.) 8. sailkatuak 1:01:06.83
Junior
K-1 Larunbata 9:02
21 partaide
NEREA GARCIA ZABALEGUI (Santiagotarrak) ZILARRA 1:29:58.45 urrezko dominatik 10 segundura.
AIORA IRAZU GARMENDIA (Pasaia Kayak 2005 KE) BRONTZEA 1:32:27.31
INTZA MENDEZ URSUA (Santiagotarrak) 5. sailkatua 1:33:31.19
K-2 Igandea 9:06
5 ontzi
SARA REZOLA EGAÑA, LEIRE SANCHEZ FERNANDEZ (Itxas-Gain Zumaiako Urola Itsas-Adar Piraguismo Kluba) 4. sailkatuak 1:33:20.71
Senior
K-1 Larunbata 11:34
IRATI OSA IRURETA (Itxas-Gain Zumaiako Urola Itsas-Adar Piraguismo Kluba) BRONTZEA 2:00:38.30
GIZONEZKOA
Kadete
K-1 Larunbata 16:32
62 partaide
UNAI AMOSTEGI IZAIGRRE (Santiagotarrak) 10. sailkatua 53:34.81
MIKEL LARRARTE RODRIGUEZ (Santiagotarrak) 20. sailkatua 55:58.13
TAREK IBRAHIM RAAFAT SANCHEZ (Santiagotarrak) 31. sailkatua 58:58.69
BEÑAT RODAL RICONDO (Pasaia Kayak 2005 K.E.) 39. sailkatua 59:23.26
OIER ROJO AGUINAGA (Santiagotarrak) 51. sailkatua 1:03:48.21
RUBEN DE LA FUENTE RODRIGUEZ (Santiagotarrak) DNF
KERMAN ARAKISTAN LOPEZ DE GUEREÑO (Itxas-Gain Zumaiako Urola Itsas-Adar Piraguismo Kluba) DNF
K-2 Larunbata 16:30
31 Ontzi
MARTIN MIRANDA PEREZ, ANDER ZABALETA SANCHEZ (Santiagotarrak) 6. sailkatuak 48:37.79
JON ANDER LAZKANO GONZALEZ, OIHAN URBIETA IBARLUZEA (Itxas-Gain Zumaiako Urola Itsas-Adar Piraguismo Kluba) 8. sailkatuak 50:58.66
HARITZ AIZPURUA ETXABE, PEIO GONZALEZ LUVELLI (Itxas-Gain Zumaiako Urola Itsas-Adar Piraguismo Kluba) Ez dute parte hartu
Junior
K-1 Larunbata 9:00
58 partaide
UNAI CASQUERO MARTIN (Itxas-Gain Zumaiako Urola Itsas-Adar Piraguismo Kluba) 19. sailkatua 1:35:13.28
ALEX LAZKANO GONZALEZ (Itxas-Gain Zumaiako Urola Itsas-Adar Piraguismo Kluba) 21. sailkatua 1:38:32.95
K-2 Igandea 9:00
21 ontzi
AIMAR AMUNDARAIN AGIRRE, BEÑAT ARSUAGA MARTIARENA (Santiagotarrak) ZILARRA 1:28:50.31
UNAI CASQUERO MARTIN, IMANOL CHAPARTEGUI AGUIRRE (Itxas-Gain Zumaiako Urola Itsas-Adar Piraguismo Kluba) 8. sailkatuak 1:32:38.96
UNAI ILUNDAIN PERURENA, ALEX LAZKANO GONZALEZ (Itxas-Gain Zumaiako Urola Itsas-Adar Piraguismo Kluba) DNF
23 Azp
K-1 Larunbata 11:32
25 partaide
MARTIN EGAÑA ELOSUA (Itxas-Gain Zumaiako Urola Itsas-Adar Piraguismo Kluba) ZILARRA 1:47:26.99 urrezko dominatik 8 segundura
JON MORENO BENITO (Santiagotarrak) 4. sailkatua 1:51:23.53
OIHAN SAYAR GARCIA (Santiagotarrak) 14. sailkatua 1:56:18.92
Senior
K-1 Larunbata 11:30
29 partaide
XABIER RUIZ DE ARETXABALETA PEREZ (Donostia Kayak K.E.) 8. sailkatua 2:03:15.81
K-2 Igandea 11:30
17 ontzi
UNAI AZKUNE ZUBIA, MARTIN EGAÑA ELOSUA (Itxas-Gain Zumaiako Urola Itsas-Adar Piraguismo Kluba) 6. sailkatuak 1:54:51.87
real sociedad s.a.d. b
osasuna b
burgos c.f.
oiartzun k.e.
touring ke
pasaia k.e.
basconia c.d.
añorga k.k.e
helvetia anaitasuna
ilcapo hondarribia bidasoa
amenabar zarautz zke
beti-onak